Yulaflı Kahvaltı Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024

Yulaflı Kahvaltı Tarifi ve Malzemeleri

Yulaflı Kahvaltı, yıllardır yoga eğitmenlerince ve NLP uzmanlarınca tavsiye edilen bir kahvaltı çeşididir. Özellikle insanlar yogaya başlandığında kahvaltılarının yulaflı kahvaltı olmasına gayet özen göstermektedirler. Yulaflı kahvaltı sayesinde insan vücudunun enerjik ve güne başlarken zinde başlamanın yararına olduğu çoğu araştırmalara göre tespit edilmiş olup her ne kadar biraz tuhaf bir düşünce de olsa insan vücudunun bir havaya sahip olması ve bu havayı dinlemek ve bilhassa bu vücudun bu isteklerini duymak gerekiyor.

NLP uzmanları ve yogacılar sabah nasıl kalkarsak günümüzün geri kalanını da öyle geçireceğimizi savunuyorlar. Bunu çoğu insanlar zaten hali hazırda kabul etmektedir. Başlangıçlar, insan hayatında her zaman önemli bir yer tutmaktadır. Hatta çoğu insan “Bugün tersinden mi kalktın?” deyimini benimsemişlerdir.

İnsanlar yulaflı kahvaltı yaptıkları zaman hiç kahvaltı yapmamış gibi hafif ve tok hissediyorlar. Yulaf insan vücudunun tüm gün ihtiyacı olan karbonhidrat ihtiyacını karşılamaktadır. Ayrıca kişiye yüksek ve güzel bir enerji vererek kronikleşmiş olan kabızlık sorununu da ortadan kaldırmaktadır. Yulaflı kahvaltı insanların sabah kahvaltılarını pratik, hızlı ve bir o kadar lezzetli yapmaktadır. Yani genel olarak baktığımızda bir insanın yulaflı kahvaltı etmesi için birçok nedene hali hazırda sahip.

Yulaflı Kahvaltı İçin Malzemeleri
  • 3-4 çorba kaşığı kadar sade yulaf ezmesi
  • Kuru üzüm (Çekirdekli)
  • 1-2 adet ceviz içi
  • 1 çay kaşığı toz tarçın
  • 1 tane mevsim meyvesi
Yulaflı Kahvaltı Nasıl Yapılır?

Hepsini karıştırın ve çok az bir su ekleyerek robotta rendeleyin. Meyveyi sonradan doğrayıp ilave edebilirsiniz. Çok az tahin ve pekmez de ekleyebilirsiniz. Su miktarını göz kararı ile sulu ya da katı olarak tercihinize göre ayarlayın ve kendinize özel kahvaltınızı hazırlayın.

Afiyet olsun.

Yulaflı Kahvaltı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Yulaflı Pasta Tarifi ve Malzemeleri

Yulaflı Pasta Tarifi ve Malzemeleri

Yulaf Besin Değerleri Nedir?

Yulaf Besin Değerleri Nedir?

Yulaflı Kek Tarifi ve Malzemeleri

Yulaflı Kek Tarifi ve Malzemeleri

Yulaflı Tatlılar Tarifi ve Malzemeleri

Yulaflı Tatlılar Tarifi ve Malzemeleri

Yulaflı Yumurta Tarifi ve Malzemeleri

Yulaflı Yumurta Tarifi ve Malzemeleri